- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

6. marca 2016

Slovo na nedeľu (6)

Nech si svet kričí, koľko chce, nech kritizuje a šomre na dobro. Vy si to bez znepokojenia vypočujte a v dobrom verne a statočne vytrvajte.
(Svätý František Saleský)
Odkiaľ sa zobralo na svete toľko zla? Prečo je svet zaplavený nenávisťou? Každý deň nám médiá prinášajú stále nové a nové hrozivé informácie o vraždách, krádežiach, korupcii... Sme zahltení informáciami, ktoré nás desia, ktorých sa bojíme. Vrcholom mediálneho cynizmu je prenasledovanie tých, ktorí konajú dobro. Neveríte? Média nám vtĺkajú do hlavy kultúru smrti, právo na eutanáziu, presviedčajú nás, že manželstvá osôb s rovnakým pohlavím je niečo úplne normálne a prirodzené.

Ten, kto tomu oponuje, je braný útokom. Zosmiešnia ho, začnú ho označovať ako nevzdelanca, spiatočníka. Kto na verejnosti povie, že normálna a zdravá rodina je tvorená mužom a ženou, je na posmech. Ak by ste povedali, že je to proti prírode a proti Božím prikázaniam, ste označený za tmára a svätuškára. Keby ste vyslovili svoj názor, že celá spoločnosť je presiaknutá korupciou, zosype sa na vás spŕška kritiky a vy sám budete označený za nedôveryhodného človeka. Keď žijete v usporiadanom manželstve, druhým ste na posmech.
Ako proti tomuto všetkému bojovať? Najdôležitejšie je vytrvať vo svojom názore a neuhnúť. Nedať sa zmanipulovať! Verne vo svojom kresťanskom presvedčení vytrvať!
::
Predchádzajúce: Slovo na nedeľu (5)
::

PriestorNet patrí ľuďom súcim na slovo, rozhľadeným a kultivovaným...
Staňte sa jeho priaznivcom: podrobnejšie informácie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.