- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

2. mája 2016

Redakčný vestník – máj 2016

Malý výber z našich aprílových článkov:
Katolícka cirkev vo svete síce neustále rastie, avšak situácia v mnohých krajinách Európy nie je ružová. Dochádza tam k úbytku veriacich a zmenšujú sa aj počty nových duchovných povolaní. Aká je situácia na Slovensku? Odpoveď hľadá Karol Dučák v článku Prínos Katolíckej cirkvi pre Slovensko.
Nad súčasnými problémami sa zamýšľa aj Ľudovít Košík – píše: „V súčasnom svete akoby kresťanská viera strácala na sile a postupne sa vytrácala...“ Viac v článku Kresťania v postmodernej spoločnosti.
Hlavným znakom dnešnej doby je veľké množstvo informácií, ktoré sa na nás sypú zo všetkých strán. Ako sa v takej spleti vyznať? Akým spôsobom poznávame? Podnetné myšlienky z tejto oblasti prináša článok Pavla Duraja O poznaní.

::

Vážený čitateľ,
ak vás zaujíma, čo pripravujeme, ak chcete získať publikácie našej klubovej edície,
napíšte nám na adresu redakcia@priestornet.com.
Na každý e-mail odpovieme.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.