- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

22. januára 2017

Slovo na nedeľu (52)

Nenechám vás ako siroty.
(Jn 14, 18)
Ten, kto stratil jedného z rodičov, vie, aký je to veľmi zlý pocit, keď vám chýba otec alebo mama. Sám to poznám z vlastnej skúsenosti. Otec mi tragicky zahynul, keď som mal šestnásť rokov... Jeho odchod bol nečakaný (ktorá tragická smrť nie je náhla, neočakávaná?), zrazu len otca „nebolo“. Nestačili sme sa s ním rozlúčiť, množstvo slov, viet a rozhovorov zostalo nedokončených. Viem, ako som tým trpel. Bolo to naozaj ťažké a prešlo mnoho rokov, kým som sa s tým vyrovnal.
A teraz si predstavte, že prídete o oboch rodičov. Tak to je už naozaj ťažký zásah do psychiky. S takým niečím sa veľmi ťažko vyrovnáva. To je jazva na zvyšok života. Samozrejme, stratiť oboch rodičov, keď ste ešte dieťa alebo dospievajúci, je niečo iné ako prísť o nich v dospelom veku. Vieme, že nikto tu nezostane naveky a každý raz musí odísť. Šťastie, keď rodičov pochovajú ich deti a nie naopak!

Situácia, v ktorej by sme sa nechceli ocitnúť – ostať sirotami, byť na svete celkom sami. Bez pomoci, bez slov povzbudenia a útechy. Ježiš si to veľmi dobre uvedomoval a počítal s tým, že keď od apoštolov „odíde“, bude to podobné, akoby sa stali sirotami. Vieme, že im prisľúbil utešiteľa – Ducha Svätého. On im mal byť naporúdzi a mal nahrádzať Jeho neprítomnosť. Nech táto nádej je nádejou všetkých, podľa Ježišovho prísľubu: Nikdy nie ste sami. Vždy som s vami a pozorne bdiem nad vami!
::
Predchádzajúce: Slovo na nedeľu (51)
::

Vážený čitateľ,
ak vás zaujíma, čo pripravujeme, ak chcete získať publikácie z našej edície,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
podrobnejšie informácie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.