- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

5. marca 2017

Slovo na nedeľu (58)

Tu povedal had žene: „Nie, nezomriete, ale Boh vie, že v deň, keď budete z neho jesť, otvoria sa vám oči a vy budete ako Boh, budete poznať dobro a zlo.“
(Gn 3, 4–5)
Byť ako Boh. Popletená a šialená túžba mnohých, ktorí si myslia, že sa môžu Bohu vyrovnať, ba ho ešte prekonať... Úbožiaci, nechápete, že všetky tieto myšlienky sú iba plané túžby prislúchajúce malým deťom? Ako sa môžeme porovnávať s tým, kto stvoril nás? Stvoril všetko, čo vidíme. Aj to, čo nevidíme. Stvoril celý vesmír a mnoho-mnoho ďalších svetov, o ktorých my ani nechyrujeme.
Iba šialená túžba našich prarodičov mohla súhlasiť s tým, čo im našepkal ten zlý... Boh je len jeden. A nikto sa mu nemôže rovnať. Ani sa s ním porovnávať. Sme stvorení na Jeho – Boží obraz, ale my sme deti a on je náš Otec. Múdry, ktorý dokáže preniknúť do mysle každého z nás.

Kto sníva o tom, že Boha prekoná, nad takým sa Boh iba láskyplne usmieva...
Môj Boh je všemohúci. Odpúšťajúci. On je láska, ktorej, žiaľ, ešte nedokážeme úplne porozumieť. Potrebujeme mať vždy otvorené oči a vedieť, že Boh nás stvoril preto, aby sme žili svoj radostný život, a nie preto, aby sme s ním v niečom súťažili. Alebo ho predbiehali, poučovali. Vytýkali mu niečo a vyhrážali sa. Boh nás chce mať múdrych a zodpovedných. Takých, ktorí si dokážu uvedomiť, že porovnávať sa s ním je hlúposť a naivita bláznov...
::
Predchádzajúce: Slovo na nedeľu (57)

::

Robert Hakala, básnik, publicista, autor duchovných zamyslení, prichádza s publikáciou, ktorá obsahuje tri pobožnosti krížovej cesty, alebo ako je uvedené v podtitule:
Tri zamyslenia nad utrpením a smrťou nášho Pána Ježiša Krista.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.