- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

1. februára 2018

Redakčný vestník – február 2018

Pripomeňme si niektoré príspevky uplynulého mesiaca:
„V súčasnosti sme, žiaľ, v Európe svedkami strácajúceho sa záujmu ľudí o Boha, Cirkev a kresťanstvo. Naše médiá i spoločenský život ukazujú, že ani väčšina obyvateľov Slovenska pri svojich rozhodovaniach nevychádza z kresťanských postojov, ale správa sa tak, ako im to momentálne vyhovuje...“ píše Ľudovít Košík v úvahe Cirkev iba na voľný čas?

Vlado Javorský je kultúrnej verejnosti známy najmä ako humorista (karikaturista). Jeho autorský záber je však širší. O svojich súčasných tvorivých aktivitách hovorí: „Pracujem na románe a čo je zvláštne – v septembri som sa vrátil k poézii...“ Priniesli sme výber z jeho nových poetických textov: Nevyzliekaj ma zo snov.
„Posudzujme svet reálne a nepodliehajme nepodloženým ideálom, lebo sa staneme slepými vodcami slepých. Treba iste pomáhať biednym, ale treba aj zhromažďovať, či už duchovné, alebo hmotné bohatstvo, aby sme mali z čoho rozdávať.“ Tak píše Vlado Gregor v glose nazvanej Posudzujme svet reálne.
::
Vážený čitateľ,
váš názor nás zaujíma – pomôžte nám skvalitniť túto stránku: redakčný dotazník.
::

Ste priaznivcom PriestorNetu? Chcete byť vopred a exkluzívne informovaní (formou e-mailového mesačníka) o tom, čo súvisí s činnosťou portálu? Tak neváhajte a napíšte na adresu redakcia@priestornet.com, pričom stačí do predmetu správy uviesť heslo „Klub“.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.