- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

25. marca 2018

Slovo na nedeľu (111)


Pane, zachráň ma!
(Mt 14, 30)
Ak si myslíš, že na všetko stačíš iba ty sám, mýliš sa. Ak rozmýšľaš iba nad sebou a nad svojimi problémami, robíš chybu. A keď veríš, že iba človek dokáže všetko meniť a rozvíjať, čo sa okolo neho nachádza, je to smiešne.
Skutočne, uvedom si, že sám nič nezmôžeš. Si iba zrnko piesku v púšti a výsledok tvojho úsilia nezávisí iba od teba. Na všetko potrebuješ Božiu pomoc a jeho láskavosť.

Samému ti všetko prerastie cez hlavu  pochopíš, aká je tvoja snaha márna. A možno zbytočná. Budeš sa umárať v pochybnostiach. Nedokážeš prekročiť možnosti, ktoré ti boli určené. Sám a opustený budeš hľadať chybu v každom, len nie v sebe samom.
Ver mi, viem o čom píšem. Môžem ťa povzbudiť. Neboj sa to priznať. Neboj sa požiadať o pomoc. Neboj sa vo chvíľach samoty a nepochopenia zavolať: Pane, zachráň ma!  A on ťa zachráni...
::
Predchádzajúce: Slovo na nedeľu (110)
::
Vážený čitateľ,
ak vás zaujíma, čo pripravujeme, ak chcete získať publikácie z našej edície,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
podrobnejšie informácie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.