- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

3. marca 2019

Nedeľné slovo (9)


Vzťah k sebe
Svet je plný protikladov: na jednej strane vidíme bohatstvo, na druhej chudobu, niekde pokoj a inde vojnu... Aj ľudia sú rôzni a veľmi rozdielne sú tiež ich názory a životné podmienky.
Jedni sa veselia, iní plačú. Jedni sa nudia, iní majú stále čo robiť. Niektorí svoje talenty využívajú a zúročujú, niektorí zas akoby talenty zakopali.


A ja? Kam sa chcem zaradiť? Ku komu sa hlásim, koho nasledujem? Ako využívam svoj čas? Vypĺňam ho zmysluplne, alebo ho strácam v nezmyselnosti a bezcieľnosti?
Je dobré občas sa zastaviť a nazrieť do svojho vnútra. Ak sa bojíme zostať sami so sebou, svedčí to o niečom nezdravom, o vnútornom zranení, ktoré si žiada liečbu, nápravu, pokánie. Vidím to tak, že od vzťahu človeka k sebe sa odvíja jeho vzťah k iným.

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (8)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.