- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

30. júna 2019

Nedeľné slovo (26)


Trvácnosť a novosť
Človek, pokiaľ je mladý, ešte nepociťuje tlak plynúceho času, ale s pribúdajúcimi rokmi si čoraz väčšmi uvedomuje vlastnú ohraničenosť. Veru, čas nezastavíme ani neoklameme.
Čas ide svojím vlastným tempom, nehľadí na okolnosti, rámcuje život prírody i život ľudí. Poukazuje na začiatok a koniec všetkého hmotného. Sprevádza nás na ceste... 

Starneme. Ale aj staroba môže byť pekná, môže zrkadliť životnú múdrosť človeka, ktorý zodpovedne žije, spája svoju vôľu s Božou vôľou, chce úprimne rásť a s plynúcim časom smerovať k lepšiemu. Viem o takých, čo starnú s noblesou.
Sú hodnoty trvalé, overené, nestarnúce. Trvácnosť je cennejšia ako novosť. Šťastie v pokoji je vzácnejšie ako úspech. Predsa to poznáme: svetská sláva – poľná tráva.

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (25)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.