- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

14. júla 2019

Nedeľné slovo (28)


Dom na skale
Dom postavený na piesku dlho nevydrží. V prenesenom význame ani život postavený na piesku nevydrží. Pieskom tu je všetko pominuteľné, nestále, neisté, falošné, hriešne...
Vieme, že stavať treba na skale, teda na tom, čo vydrží, čo odolá búrkam a nástrahám života. Ale dá sa to vôbec?! Počujem námietky – sú to len slová, rojčivé predstavy. Moja odpoveď – mnohí ľudia našli základňu, ktorá uniesla aj najsmelšie túžby a najväčšie činy.

Je zjavné, že taká základňa či opora musí mať nadprirodzený pôvod. Takou oporou, skalou, základňou je v plnom zmysle iba Boh. Dom postavený na skale, čiže život postavený na duchovných hodnotách – to je záruka pravého šťastia.
Všetko ostatné je len dočasu, druhoradé, vedľajšie. Duša je to jediné, čo človek má. Starostlivosť o dušu je najdôležitejšia.

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (27)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.