- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

13. októbra 2019

Nedeľné slovo (41)


Prejavme vďačnosť
Naučme sa radovať z maličkostí. Buďme vďační aj za málo. Lebo nič nie je samozrejmé. A napokon, z drobného semiačka môže vyrásť podnetná myšlienka, z myšlienky rozhodnutie a z rozhodnutia veľký čin.
Treba sa radovať z každého nádychu, kráčať životom trpezlivo, pokojne, vytrvalo – modliť sa, pracovať, žiť...

Všetko má svoj pôvod, príčinu, svoj zmysel. Nie je samozrejmé, že žijeme, cítime, myslíme. Veď sme tu ani nemuseli byť! Ak si naplno uvedomíme, že život je dar, budeme šťastnejší. Som o tom presvedčený.
A šťastie je predsa najžiadanejšie. Načo by nám bol trebárs úspech, keby nám nepriniesol šťastie. Načo by nám boli finančné úspory, keby nás oberali o pokoj. Prejavme dnes vďačnosť za to, čo nám bolo dané.

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (40)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.