- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

6. októbra 2019

Nedeľné slovo (40)


Povolaní k svätosti
Čítajúc životopisy svätých môžeme pozorovať, že hrdinstvo zvyčajne vyrastá z každodennosti, je ovocím trpezlivosti a vytrvalosti, plodom práce a modlitby. Aj ten najväčší strom má pôvod v malom semienku.
Svätá Terézia Avilská povedala: „Nech ťa nič neznepokojuje, nech ťa nič neľaká. Všetko je pominuteľné. Boh sa nemení. Trpezlivosť dosiahne všetko. Kto má Boha, tomu nič nechýba. Boh sám stačí!“

Krok za krokom sa dostávame k cieľu, ak nám na tom záleží. Kto sa osvedčí v malom, osvedčí sa aj vo veľkom. Myslím, že ani zázrak by nepomohol tomu, kto je sám sebe prekážkou. Nikto sa neposunie vpred (osobitne v duchovnej oblasti) bez vlastného chcenia.
Život každého z nás je niečím výnimočný. Každý človek je pritom povolaný k svätosti, k naplneniu svojho životného poslania. Alfou a Omegou všetkého je Boh.

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (39)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.