- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

19. júla 2020

Nedeľné slovo (81)


Viera je výzva
V čase letných dovoleniek bývame uvoľnenejší, bezprostrednejší, ale aj ľahkovážnejší než zvyčajne. Asi je to prirodzené. Či chceme alebo nie, vplýva na nás a na naše správanie mnoho rozličných faktorov: okrem iného počasie, ročné obdobie, zvolený či vynútený denný režim.
Tak či onak, vždy a všade by sme mali zostať verní svojmu presvedčeniu, svojej viere a zásadám. Veď aj to robí človeka človekom, že vie slobodne a uvážene konať, že má svoje vyznanie, svoje životné krédo, svoj svetonázor.

Človek je taký veľký, aká veľká je úloha, ktorú prijme – a tá vychádza z viery, ktorú človek vyznáva. Vravím si: ako kresťan som dostal veľký dar aj veľkú úlohu, je na mne, ako s tým naložím.
A spolu s Tomášom Kempenským môžeme dodať: človek natoľko pokročí, nakoľko sa premôže; kto vie ovládať seba, je opravdivý víťaz a pán.

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (80)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.