- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

20. septembra 2020

Nedeľné slovo (90)


Vytrvať v dobrom

Vytrvalosť je neraz základom úspechu. Máločo dobré a kvalitné dosiahneme hneď; treba nám vynaložiť úsilie, námahu a čas.

Vytrvalosť súvisí s trpezlivosťou. A priznajme si, že trpezlivosti máme dnes akosi pomenej. Je za tým aj náhlivý charakter doby, v ktorej žijeme. To však neznamená, že si nemôžeme trpezlivosť osvojiť.


Pravidelným opakovaním istých úkonov a činností získavame zručnosť a vycvičenosť, napríklad v športe alebo v remesle, ale aj v iných oblastiach života. Niekedy to môže byť opakovanie podvedomé, inokedy musí byť vedomé.

Cvičenie robí majstra. Trpezlivosť ruže prináša... Naši predkovia neboli hlúpi. A časť svojej životnej skúsenosti nám zanechali v prísloviach. Stojí za to načúvať im.

 

Ján Maršálek

::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (89)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.