- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

11. apríla 2021

Nedeľné slovo (118)

 

Cesta k plnosti

Po dňoch škaredých prichádzajú dni pekné. Lebo všetko má svoj čas, ako sa píše aj v Biblii (porovnaj: Kaz 3, 1–9). Je čas narodiť sa a čas umrieť, čas smútiť a čas radovať sa, svoj čas má namáhať sa aj oddychovať...

Všetko má svoj čas. Nič na tomto svete netrvá večne. Jedinou istotou je Boh – pôvodca a zavŕšenie všetkého.


Dni pekné sú na to, aby nás povzbudili a ovlažili, aby nám dodali energiu, silu a chuť do života. Ak dlho neprichádzajú, vyjdime im v ústrety!

Všetko krásne, dobré a vznešené nás napĺňa radosťou, všetko negatívne nás skôr či neskôr oklame, zvedie a vyprázdni. Ale my chceme žiť plnohodnotne, preto by sme mali nasledovať Ježiša Krista, pretože on pozná cestu k plnosti.

 

Ján Maršálek

::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (117)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.