- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

3. októbra 2021

Nedeľné slovo (141)

 

Domov

Domov sú ruky, na ktorých smieš plakať – hovorí básnik. A iný básnik – domov je miesto, kde sa nebojíš byť sám... 

Veru, ťažko je človeku bez domova.

Domov predstavuje jednu z najväčších hodnôt, znamená oporu, útočisko, miesto bezpečia, útechy a posily.


Motív domova nachádzame aj na mnohých miestach Písma. V Evanjeliu podľa Matúša čítame, ako Pán Ježiš uzdravil chorého so slovami: „Vstaň, vezmi si lôžko a choď domov!“ (Mt 9, 6).

Domov najprv dostávame, rodíme sa doň. Neskôr ho musíme budovať a zostať mu verný. V rozličných životných etapách a situáciách domov prijímame, udržiavame, poskytujeme, hľadáme, nachádzame. Odchádzame, aby sme sa mohli vrátiť.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (140)

1 komentár:

  1. Anonymný3.10.21

    Manželstvo rodina, deti sú základom života väčšiny ľudí a najprirodzenejšou formou zasväteného života. Treba ich podporovať, chrániť a budovať. Sú základom na ktorých vyrastajú mnohé veľké diela, ktoré by inak nevznikli. Kto bojuje akoukoľvek formou, napríklad aj voľbou a podporov predstaviteľov politického života podporujúcich potraty, rozvody a formy spolužitia osôb rovnakého pohlavia, proti prirodzenej rodine, stojí proti Božiemu a Ježišovmu zákonu, čo Boh spojil, človek nech nerozlučuje a podrýva aj existenciu sveta a šťastie mnohých ľudí. Ľudovít

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.