- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

31. októbra 2021

Nedeľné slovo (145)

 

Duch oživuje

Niekedy stačí málo – povedať alebo nepovedať slovo, zapnúť alebo vypnúť televíziu či počítač, prísť alebo odísť. Niekedy stačí naozaj málo na to, aby sa pohli a stali veľké veci.

Jednou kvapkou pretečie pohár, jedno slovo zarezonuje v dejinách, liek sa podáva v presných dávkach. Trochu inak povedané: dobrého býva málo. A to dobré si treba chrániť a zápasiť oň.


Záleží teda aj na dnešku. Záleží na každom dni, každej chvíli, na našich rozhodnutiach, myšlienkach, slovách, skutkoch. Naše myšlienky, slová a skutky čosi budujú alebo rúcajú, niekam nás posúvajú. My sa posúvame! My sa formujeme a dávame sa formovať. Deň za dňom, krok za krokom, odniekiaľ niekam.

A tak sa z malého stáva veľké... Telo možno nevládze, no duch oživuje.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (144)

2 komentáre:

 1. Anonymný31.10.21

  Láska k Bohu K ľuďom sa nevylučuje ale podmieňuje, nedajú sa oddeliť. Bez lásky je život nemožný. Ona mu dáva zmysel a náplň. l

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Opravdivá kresťanská láska k ľuďom nie je možná bez lásky k Bohu. Humanizmus bez Boha je podvod a klam.

   Odstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.