- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

23. januára 2022

Nedeľné slovo (157)

 

Modlime sa

Tak ako si niekedy potrebujeme zohriať telo, uvoľniť skrehnuté a ubolené údy, tak si potrebujeme občas (najlepšie pravidelne) zohriať dušu, aby sme vládali ísť ďalej, posilnení a povzbudení.

Nemôžeme žiť bez duchovného tepla, bez spirituálnej energie. Nevieme ľudsky dôstojne žiť bez viery, nádeje, lásky. Náboženstvo v nás oživuje ďalší rozmer – podstatný rozmer.


Modlitba je najlepšou zbraňou, je kľúčom, ktorý otvára Božie Srdce. Najlepšia úľava je tá, ktorá prichádza z modlitby.

Pomodlime sa: Pane, zohrej mi dušu, prejav svoje milosrdenstvo a vlož do mňa svoj pokoj; naplň ma svojím Duchom, prijmi ma a premeň ma, aby som vedel a vládal slúžiť ti, ďakovať a plniť tvoju svätú vôľu.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (156)

1 komentár:

  1. Anonymný23.1.22

    Dnes počúvame, že Ježiš bol v sobotu v synagóge. Určite to patrilo k jeho sobotnej činnosti a možno aj častejšie. Aj pre nás je nedeľná účasť na bohoslužbe samozrejmá a potrebná. Ale mierou nášho kresťanstva je náš život a naša láska. Podľa toho poznajú, že ste moji učeníci, keď sa budete navzájom milovať. Ľ

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.