- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

16. januára 2022

Nedeľné slovo (156)

 

Životný príbeh

Život je kniha, ktorú súbežne píšeme aj čítame. Píšeme svoj životný príbeh s vedomím, že napísané už nezmeníme, nevygumujeme, nezahodíme, ale ani neskopírujeme, neodpíšeme.

Žijeme v prchavej prítomnosti – a predsa pre večnosť. Každý z nás má jedinečný rukopis a neopakovateľný život. Uvedomujeme si to? Alebo sa iba dávame unášať prúdom doby?


Život je príbeh. Píšme ho ako najlepšie vieme, aby sa dobre čítal, aby bol jasný, zrozumiteľný a zároveň hlboký a plný, ako rýdza poézia, ako cesta so šťastným koncom. Zdá sa to nedosiahnuteľné... Ale môžeme inak?!

Nezabúdajme pritom na pravdu, ktorú nám pripomína svätý Ignác z Loyoly: „Zbytočne sa namáha, kto chce naprávať spôsoby iných a nezačína najprv od seba samého.“

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (155)

1 komentár:

  1. Anonymný16.1.22

    Dnes počúvame v evanjelium Jn. 2, 1-12 o svadbe, na ktorej bol Ježiš, jeho matka a apoštoli. Práve na nej na príhovor jeho matky urobil Ježiš prvý zázrak. Rozmnožil radosť všetkým svadobčanom, osobitne novomanželom a ich rodičom. S Ježišom je život plnší, bohatší, radostnejší, krajší. Ľ

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.