- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

9. januára 2022

Nedeľné slovo (155)

 

Nie sme sami

Akcia vyvoláva reakciu. Každý výkyv vyvolá protitlak. A nič neostane bez ohlasu, bez následku. Platí to vo svete fyziky i vo svete všeobecne.

Všetko má svoj význam a dopad, aj keď možno negatívny. Aj prázdnota o niečom svedčí, aj mlčanie.


Žiaden človek nie je v duchovnom zmysle sám so svojimi túžbami, pohnútkami, víziami. Akékoľvek myšlienky človek prechováva, môže si byť istý, že niekde má spriaznenú dušu.

Kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som medzi nimi, hovorí Ježiš (porovnaj: Mt 18, 20). Je to výzva na hľadanie obohacujúcich spojenectiev a zároveň objavovanie vnútornej slobody. Neopierajme sa o to, čo je menšie a slabšie od nás, aby sme nespadli.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (154)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.