- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

6. februára 2022

Nedeľné slovo (159)

 

Život je pohyb

Z minulosti sa cez prítomnosť dostávame do budúcnosti. Naša hmotná existencia je zasadená do časopriestoru – do sveta, v ktorom sa život rovná pohybu. Čo sa nehýbe, to je mŕtve. Čo sa nevyvíja, nepoužíva, neuplatňuje, to zakrpatieva.

Čosi nás pobáda hýbať sa. My by sme sa mali usilovať o to, aby onen pohyb mal zmysel a dobrý cieľ. Aby to nebol iba pohyb hmoty v hmote.


Život v plnom zmysle slova je za hmotou a nad hmotou, má duchovný charakter, duchovný pôvod.

Život vnímam ako knihu plnú príbehov (myšlienok, slov, skutkov) – sme jej protagonistami a zároveň spoluautormi. Prijímame a dávame, prichádzame a odchádzame...

Usporiadanie sveta uvidíme v pravom svetle až potom, keď uznáme, že pochádza od Boha.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (158)

2 komentáre:

 1. Anonymný6.2.22

  Niekedy sme spievali: S Petrom a Ondrejom, Jánom a Jakubom chceš mať aj z nás rybárov ľudí, siete nám podávaš do sveta posielaš, chceš aby bol rybolov bohatý, bohatý. Aleluja Aleluja, s Tebou svet dobíjať chcem. Kiež sa nám darí v súlade s Božou vôľou naplno prijať Ježišovo pozvanie k spolupráci s ním na šírení a budovaní Božieho Kráľovstva. Ľ

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem. Práve som sa vrátil zo svätej omše. Jedna myšlienka z homílie (pravda, nie nová, dobre známa): Nemôžeme dať to, čo sami nemáme... Preto nám treba upevňovať vlastnú vieru, aby sme ju potom mohli odovzdávať iným.

   Odstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.