- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

13. februára 2022

Nedeľné slovo (160)

 

Znášanie bolesti

Čo bolí, to je skutočné. Asi nikto netúži po bolesti, ale na druhej strane – je obdivuhodným činom nutnú bolesť prijať, statočne ju znášať a dokonca ju obrátiť na dobré, teda vyťažiť z utrpenia niečo pozitívne.

Vieme, že sa to dá. Potvrdzujú to svojím životom mnohí ľudia, ktorí napriek bolesti, napriek ťažkostiam rôzneho druhu dokázali naplno žiť a ešte aj pomáhať druhým.


Prekážky, ťažkosti i bolesti sú na to, aby človeka naučili pokore, aby ho formovali, aby ho urobili lepším a múdrejším. Naši predkovia hovorili: Koho Pán Boh miluje, toho krížom navštevuje.

Nikdy sa celkom nezbavíme bolesti. Patrí k životu. Máme k nej pristupovať tak, aby nás nezlomila, ale očistila. A to nás posilní. Skrze Ježiša a vďaka nemu vidíme na konci krížovej cesty víťazstvo.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (159)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.