- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

24. apríla 2022

Nedeľné slovo (169)

 

Pestovanie hodnôt

Láska a poznanie sú najväčšie hodnoty ľudského života. Spojenie srdca a rozumu vytvára pevný základ, na ktorom možno stavať. Obrazne povedané, taký základ unesie aj rodinný dom, aj dielňu, aj chrám, unesie spoločenský, rodinný, pracovný i vnútorný život človeka.

Pevný základ je nevyhnutný, bez neho každá stavba pri prvom veľkom nápore spadne.


Vo všetkom dobrom sa vzmáha ten, kto rastie v láske a poznaní – rastie správnym smerom, nekrúti sa, neblúdi, neupadá, dozrieva. Láskavý a múdry človek je pravou osobnosťou.

Aj preto považujem za správny a osožný katolícky kult svätých. Vari nepotrebujeme príklady a vzory hodné nasledovania? Našiel som si priateľov v nebi, svojich nebeských patrónov.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (168)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.