- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

18. septembra 2022

Nedeľné slovo (185)

 

Kresťan a svet

Aké je niekedy ťažké priznať si pravdu! Vyjaviť niečo o sebe, pozrieť sa do vnútorného zrkadla, ktoré odráža naše chyby a slabiny. Aké je to ťažké! Sám som si to vyskúšal.

Pravda oslobodzuje. Schopnosť ľutovať uvoľňuje a otvára cestu k odpusteniu. Ľudia silní duchom vedia prijať aj prehru a zahanbenie, s pokorou a pokojom.


Dnešný svet uvažuje inak. Dáva prednosť obalu pred obsahom. Klame a zavádza, ukazuje sa v maske, predostiera falošné obrazy a predstavy. Dnešnému svetu sa nepozdáva pokánie, ľútosť považuje za prejav slabosti a z pravdy si robí posmech...

Lenže my nie sme z tohto sveta. Kresťan je občanom Božieho štátu.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (184).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.