- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

16. októbra 2022

Nedeľné slovo (189)

 

Poklady literatúry

Kniha, respektíve literatúra umožňuje aj obyčajnému človeku, ktorý nežije v kultúrnom centre a nie je bohatý, žiť kultúrne a čerpať z bohatej studnice ľudského poznania a umenia.

Isto, sú aj zlé knihy, ale to neznižuje hodnotu diel mnohých velikánov svetovej literatúry. A možno povedať, že každý národ má veľkých umelcov, básnikov, spisovateľov.


V zlatom fonde literatúry sú mnohé poklady, z ktorých môžeme odoberať bez toho, žeby sa strácali. Tieto poklady sú nám prístupné, preto je zarážajúce, že si ich mnohí ľudia nevšímajú, bočia od nich, nevyužívajú ich, či dokonca pohŕdajú nimi.

Ktosi múdry povedal: Ľutujem ľudí, ktorí nepoznajú radosť z čítania kníh.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (188).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.