- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

23. októbra 2022

Nedeľné slovo (190)

 


Vznešenosť lásky

Vraví sa, že svet patrí šikovným. Je to zrejme tak. Ale život, život v plnosti, patrí ľuďom s horiacim srdcom, ľuďom zapáleným za niečo vznešené, trvácne, večné.

Ľudia ľahostajní, vlažní, malodušní a maloverní nič opravdivo nezažívajú. Božie veci si žiadajú celého človeka, žiadajú si veľkodušnosť.


Vznešená a večná je láska, ako učí náš Pán Ježiš Kristus, láska je mocnejšia ako smrť.

Otvára brány, pozýva všetkých, každého chráni – Láska. Láska ako synonymum Boha. V Prvom Jánovom liste (1 Jn 4, 7–8) čítame: „Milujme sa navzájom, lebo láska je z Boha a každý, kto miluje, narodil sa z Boha a pozná Boha. Kto nemiluje, nepoznal Boha, lebo Boh je láska.“

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (189).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.