- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

19. februára 2023

Nedeľné slovo (207)

 

Z malého veľké

Trápia nás ťažkosti a bolia neúspechy? Ale prečo?! Múdrejšie je považovať ich za cennú skúšku, v ktorej sa má overiť naša spoľahlivosť a vernosť. Za mrakmi je slnko a raz zasvieti aj nám.

V šťastných a pokojných dňoch všetko akosi splýva. Až v búrke života sa ukáže pravá tvár človeka a zreteľne sa oddelí vernosť od zrady, odvaha od zbabelosti, láska od nenávisti.


Prijmime kríž tak, ako ho prijal Ježiš. A prosme o silnejšiu vieru. Ani neúspech nás potom nezlomí. Nepriateľ nám môže ublížiť na tele, ale nemôže nás, ak to sami nedopustíme, ponížiť ani odtrhnúť od Boha, ktorý z malého robí veľké a zo slabého silné. V takejto viere našli mnohí ľudia silu žiť.

Svätý páter Pio radí: „Vždy sa pridŕžaj pevného a všetko zahŕňajúceho úmyslu slúžiť Bohu celým svojím srdcom a po všetky dni svojho života; nestaraj sa o zajtrajšok, mysli len na to, aby si konal dobro dnes.“

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (206).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.