- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

26. februára 2023

Nedeľné slovo (208)

 

Cesta, pravda a život

Veľké životné skúšky vedia človeka zmeniť, či už k lepšiemu alebo k horšiemu. Napríklad choroba – niekoho privedie k pokore, iného k hnevu, niekoho k nádeji, iného k zúfalstvu.

Život je zmena, pohyb, chvenie, sú v ňom prítomné omyly aj pády, ale aj dary a víťazstvá. S Ježišom svoj život neprehráme, lebo On je – ako to sám o sebe povedal a ako to vyznávame – cesta, pravda a život (porovnaj: Jn 14, 6).


Ježiš Kristus nám dáva náuku, ktorej sa môžeme a máme s dôverou pridŕžať. Nepoznám na tomto svete nič lepšie, nič krajšie, nič vznešenejšie ako jeho učenie – kresťanstvo.

Kresťanstvo nám dáva celistvý „návod na život“, dáva odpovede na zásadné otázky, na ktoré hľadáme odpoveď – ako bytosti obdarené rozumom a slobodnou vôľou.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (207).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.