- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

20. marca 2023

Ján Baránek vstupuje do politiky

 

ZÁPISNÍK (11/2023)

Známy politický analytik – donedávna hodne citovaný a prítomný aj v médiách hlavného prúdu – iniciuje vznik nového politického subjektu s názvom Zdravý rozum – kresťanské a konzervatívne hnutie. V poslednom čase sa však Ján Baránek do veľkých masmédií nedostáva, hlavne pre postoj, ktorý zaujal v čase „kovidovej pandémie“, keď kriticky hodnotil viaceré takzvané protipandemické opatrenia. Okrem toho sa otvorene predstavuje ako kresťanský konzervatívec, odmietajúci súčasnú politiku Európskej únie. Bude to mať preto ťažké pri oslovovaní potenciálnych voličov, navyše, ani na alternatívnej scéne jeho rozhodnutie vstúpiť do politiky v rámci nového hnutia nevyvolalo jednoznačne pozitívne reakcie.

Treba však povedať, že vízia, ktorú Ján Baránek predkladá, stojí za pozornosť aj podporu, pretože zahŕňa tri nosné piliere politiky zdravého rozumu: kresťanský, národný a sociálny.

Zdravý rozum – kresťanské a konzervatívne hnutie chce stavať na kresťanských hodnotách, ktoré sformovali našu kultúru a civilizáciu, chce poctivo a razantne obhajovať národno-štátne záujmy Slovenska a v neposlednom rade chce dbať na uplatňovanie sociálnej náuky Cirkvi.

Ján Baránek nesľubuje nesplniteľné, nezavádza ľudí peknými rečami a frázami, hovorí priamo a niekedy tvrdo. Ale pravda býva taká, nelahodí vždy uchu. A osobitne v krízových časoch je žiaduce vyjasniť si pozície, pozrieť sa pravde do očí a rozhodnúť sa možno odvážne – v záujme nápravy a obrody.

::

Rozhovor, ktorý Ján Baránek poskytol portálu eReport, prináša mnoho zaujímavého:
Trump je najohrozenejším politikom na planéte.

::

Internetová stránka vznikajúceho hnutia: Zdravý rozum.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúci: ZÁPISNÍK (10/2023).


::

Vážený čitateľ,
ak chcete získať publikácie z našej edície,
ako aj exkluzívne informácie o našom portáli,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
PriestorNet – niečo navyše!

1 komentár:

  1. Anonymný20.3.23

    stojí to za povšimnutie, ale nám nechýbajú nové strany, tých máme aj navyše, ale ten zdravý rozum, ktorého nám všetkým ubúda čoraz viac a s ním i rozumných voličov. Ľudovít

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.