- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

21. mája 2023

Nedeľné slovo (220)

 


Byť kresťanom

„Keď vás hanobia pre Kristovo meno, ste blahoslavení, lebo Duch slávy a Boží na vás spočíva... Kto trpí ako kresťan, nech sa nehanbí, ale nech oslavuje Boha týmto menom.“ (1 Pt 4, 14+16)

Byť kresťanom nikdy nebolo ľahké – kresťanom v pravom význame slova. Žiada si to od človeka námahu a obetu, prekonávanie seba a „výstup na horu“.


Áno, duchovný rast či dozrievanie je ako výstup na horu, úzkou cestou, dohora, k Bohu.

Menom kresťan a životom podľa tohto mena môžeme oslavovať Najvyššieho, ktorý je Pánom života a smrti. Zato sa oplatí aj trpieť a znášať príkoria.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (219).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.