- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

17. mája 2023

Postreh

 

Ján Grešák
(Písané životom)

Pomedzi paneláky sa rozlieha psí štekot. Majitelia všemožne krotia svojich rozvášnených štvornohých miláčikov, ťahajúc ich od seba za obojky, no zúrivci nie a nie sa upokojiť; naopak, brešú čoraz viac – ako pominutí.

Na rozbesnené psiská sa upierajú zraky ľudí, čakajúcich na neďalekej autobusovej zastávke. Aj starší pán sa zahľadí tým smerom a lakonicky poznamená:

„Hľa, už aj tie psy sú na seba ako ľudia...“

 

Ján Grešák


::

Písané životom: V autobuse.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.