- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

29. októbra 2023

Nedeľné slovo (241)

 


Žiť v Kristovi

Bez opory, bez rodiny, bez domova sa človek stáva zraniteľnejším a zvyčajne horším, lebo má menej síl a možností odolávať vonkajšiemu tlaku. Stabilné zázemie znamená mnoho. Vedomie, že sa máme kam vrátiť, upevňuje našu vnútornú rovnováhu.

O čo ťažšie to majú ľudia zažívajúci zradu, neveru alebo nepochopenie či výsmech zo strany svojich najbližších! Zneužitie dôvery bolí niekedy do konca života. Prezradenie tajomstva zanecháva trvalú jazvu.

V žiadnej životnej situácii sa však nesmieme dať zlomiť. Zlo nás nemôže poraziť, ak sa pridáme na stranu Ježiša Krista. V jeho znamení zvíťazíme! Kto žije v Kristovi, ten je v najhlbšom duchovnom zmysle nezraniteľný.

Sám Ježiš o sebe povedal: „Ja som cesta, pravda a život.“ S dôvetkom: „Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa“ (Jn 14, 6).

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (240).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.