- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

12. novembra 2023

Nedeľné slovo (243)

 

Pravá múdrosť

„Múdrosť žiari a nevädne; ľahko ju zbadajú tí, čo ju milujú, nájdu ju tí, čo ju hľadajú. Vychádza v ústrety tým, čo po nej dychtia, aby sa im ukázala prvá.“ (Múd 6, 12–13)

Múdrosť je prístupná každému – pravá múdrosť, ktorá vedie k dobrému životu. Nato netreba mimoriadny intelekt ani roky štúdia, aby človek spoznal, ako má žiť, čo je čnostné a čo hriešne.


Základom múdrosti je bázeň pred Bohom. Ak je Boh na prvom mieste, tak všetko je správnom mieste, hierarchicky usporiadané, všetko zapadne do stavby života.

Múdrosť objavme aj v tomto: „Bdejte, lebo neviete ani dňa, ani hodiny“ (Mt 25, 13). Ježišove slová sú aktuálne i dnes, v každom čase, na každom mieste. Osvetľujú cestu!

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (242).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.