- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

6. novembra 2023

Písané na margo

 

ZÁPISNÍK (44/2023)

Nepustil by som do vysokej funkcie človeka, ktorý nepreukáže, že prečítal aspoň sto kníh. Hoci, obávam sa, priestory vlády, parlamentu i prezidentského paláca by ostali poloprázdne.

::

Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré. Takzvané sociálne siete bezprostredne ukazujú kultúrnu, vzdelanostnú, mravnú úroveň mnohých politikov. Z ich písomného prejavu musí byť človeku niekedy smutno: pravopisné a štylistické chyby, zmätočný obsah, hodnotová popletenosť... Česť výnimkám!

::

Súčasný volebný a celkovo politický systém je zle nastavený. Dáva priveľký priestor dravým ľuďom, vyšinutým jedincom s psychopatickými sklonmi, karieristom a fiškálom, ktorí nemajú predpoklady na zodpovedný výkon akejkoľvek významnej funkcie.

::

Pravda, vždy je možná náprava. Každý ľudský systém sa dá opraviť alebo nahradiť iným. A dá sa to spraviť rozvážne, bez zbytočných škôd a násilia, teda evolučne, nie revolučne.

::

Vrátim sa k slovám z úvodu. A poviem to trochu inak. Ako občan-volič nechcem vidieť vo vedení štátu ľudí nekompetentných, nekultúrnych, samoľúbych, zhýralých...

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúci: ZÁPISNÍK (43/2023).


::

Vážený čitateľ,
ak chcete získať publikácie z našej edície,
ako aj exkluzívne informácie o našom portáli,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
PriestorNet – niečo navyše!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.