- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

5. septembra 2012

Žijeme v krásnom svete


Niektorým sa to možno nepozdáva, ale je to tak. Tento čas a svet boli stvorené pre nás.
Najkrajšia doba je tá, v ktorej žijeme. V nej môžeme niečo precítiť, spoznať, niečo užitočné urobiť a naplniť svoj údel. Inú na prežitie nemáme. Neuvedomovať si to znamená premárniť niečo cenné.

Podobne, tento svet je najlepší pre život. Všetky naše možnosti a šance začínajú tam, kde sme – tu a teraz! Inými slovami, prítomnosť je najväčšia zo všetkých príležitostí.
Keď na svojich turistických potulkách stojím pred nejakým kopcom, na ktorý chcem vystúpiť, pýtam sa niekedy sám seba, kde začína cesta naň. Odpoveď už poznám: predsa tam, kde práve som. A keby som prišiel z opačnej strany, začínala by sa moja cesta na vrchol tam…

::
Úryvok zo zbierky úvah Stopy v priestore.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.