- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

23. novembra 2013

Vo svetle viery

Zrkadlo Písma – 47/2013

Ježiš Kristus je obraz neviditeľného Boha, prvorodený zo všetkého stvorenia.
(Kol 1, 15)

Obrazné vyjadrenie nemusí byť v rozpore s pravdou. Keď malému dieťaťu povieme, že vianočné darčeky prináša Ježiško, neklameme. Klamstvom by bolo to, keby sme tvrdili, že Vianoce a vianočné darčeky nemajú s Ježiškom nič spoločné.

Osoba Ježiša nám skonkrétňuje, približuje, osvetľuje Boha – neobsiahnuteľného, vzdialeného, tajomného. V Ježišovi je naša sila, útecha a spása.
Niečo si potrebujeme priblížiť a niečo zas oddialiť, aby sme to boli schopní vnímať. Veci duchovné vidíme iba vo svetle viery. Ľudský rozum sa neustále usiluje pochopiť svet a nájsť zmysel života, no bez viery je na to krátky. Pravda, aj s pomocou viery vidí len čiastočne, nejasne, akoby v zahmlenom zrkadle. Boh zostáva tajomstvom – aby sme v neho mohli veriť.
::
Predchádzajúce zamyslenie: Nasledovanie Krista.
::
Poznámka: Týmto zamyslením sa končí cyklus Zrkadlo Písma, písaný a publikovaný v rámci Roka viery.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.