- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

13. júna 2021

Nedeľné slovo (127)

 

Slovo na ceste

Stará ľudová múdrosť nás učí: Najprv požuj, potom jedz – najprv si rozváž, potom hovor. Slovo vypustené z úst (alebo napísané, zverejnené) sa už nedá vziať späť.

Čo ako by sme chceli, vypovedané slovo sa už nevráti ani nezanikne, ide svojou cestou, pričom tá cesta je daná jeho obsahom i tým, kto je jeho pôvodcom.


Nič neostane skryté, pamätajme na to. Zodpovednosti, ktorá nám prislúcha, sa nezbavíme. Môžeme ju síce poprieť či zatajiť, ale ani tak jej neunikneme (Lk 12, 2): „Veď nič nie je skryté, čo by sa neodhalilo, a nič utajené, čo by sa neprezvedelo.“

Nebuďme takými, čo rýchlejšie rozprávajú ako premýšľajú. Neprehĺtajme nepožuté, aby nás neťažili vlastné ani cudzie neuvážené či zlomyseľné slová.

 

Ján Maršálek

::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (126)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.