- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

31. marca 2024

Nedeľné slovo (263)

 

Kresťanská pevnosť

„Bratia, ak ste s Kristom vstali z mŕtvych, hľadajte, čo je hore, kde Kristus sedí po pravici Boha! Myslite na to, čo je hore, nie na to, čo je na zemi!“ (Kol 3, 1–2)

Svätý Pavol i nás vyzýva, aby sme hľadali to, čo je naozaj cenné a trváce, aby sme nepremárnili svoj čas zháňaním a obdivovaním vecí hmotných, pominuteľných a nízkych, ale aby sme sa zamerali na veci vyššie, kultúrne a duchovné.

Osobitne v dnešnom svete, ktorý je ovládaný modlou peňazí, moci a sexu a deformovaný tlakom relativizmu, je potrebné vyvinúť veľké úsilie na prekonanie zvodov a pokušení v podobe materializmu a konzumizmu.

Ako hovorí kardinál Robert Sarah (v knihe Katechizmus duchovného života), okolo nás sa šíri „materialistické a sekularizujúce pohanstvo“. V tejto situácii nemožno mlčať: „Kresťania musia zoči-voči tomu smelo vystúpiť, konať dôstojne, šľachetne a hrdinsky a preukázať nádej, ktorá je v nich...“ Nádej, ktorá je v nás, vyviera z mystéria Veľkej noci.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (262).

1 komentár:

  1. Všetkým autorom, prispievateľom, priaznivcom a čitateľom PriestorNetu želám radosť z veľkonočného rána, radosť z viery a z evanjelia, ktoré je dobrou zvesťou v každom čase a na každom mieste.

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.