- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

4. októbra 2020

Nedeľné slovo (92)

 

Náš svet

Máme zvyčajne dostatok až nadbytok správ a informácií o dianí vo svete, z rôznych oblastí spoločenského aj politického života. Až sa nám to niekedy pletie a nedokážeme rozlíšiť pravdu od klamstva, dôležité veci od nepodstatných.

Všeličo vieme o známych ľuďoch, ale vieme dosť o svojich najbližších?! Zaujímame sa o to, čo ich teší a trápi?


Pre stromy niekedy nevidíme les a ešte častejšie – pre les nevidíme jednotlivé stromy. Našou úlohou je v prvom rade žiť vlastný život a žiť ho s ľuďmi, ktorí sú okolo nás. Až na ďalších miestach nášho záujmu by mali byť ostatní ľudia a vzdialené udalosti.

Žijeme tu a teraz, hoci patríme večnosti. Žijeme za seba a k tomu nepotrebujeme senzácie ani klebety. Nech nie je ďaleké na úkor blízkeho! Pozrime sa okolo seba. Nepotrebuje niekto našu pomoc?

 

Ján Maršálek

::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (91)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.