- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

5. apríla 2017

Medailón: Bruno Horecký

Predstavujeme popredných slovenských karikaturistov
Bruno Horecký
Bruno Horecký, vyštudovaný pedagóg, je karikaturistom a ilustrátorom, tiež zostavovateľom i šéfredaktorom časopisu Fľak. Narodil sa roku 1966 v Martine, kde doteraz žije a tvorí. Prvú kreslenú karikatúru mal uverejnenú ako jedenásťročný v časopise Život. Od roku1986 pravidelne publikuje v slovenských printových médiách. Tisícky jeho kresieb a komiksových obrázkov boli uverejnené v novinách a časopisoch (Život, Pravda, Národná obroda, Šport, Sme, Život Turca, MY – Turčianske noviny, Žilinský večerník, Slovenské národné noviny, Roháč, Nový Roháč, Extra Roháč, Bumerang, Kocúrkovo, Woloviny, Lišiak a iné).

V roku1991 uspel v celoslovenskom konkurze na Kolibe na post animátora kreslených filmov, kde ale nikdy nenastúpil... Od roku 1992 vychádzal týždenne jeho „komiksový strip“ Jožko Fľak – super žiak v týždenníku Nedeľná Pravda; za obdobie ôsmich rokov to bolo štyristo komiksov.
Bruno Horecký pri práci
V roku 1998 v Martine bol krstným otcom časopisu Fľak, ktorý vychádza ako celoslovenský  „imidžový mesačník pre deti od 0 do 99 rokov“. Popritom zostavuje a ilustruje, dvakrát ročne, v spolupráci s mestom Martin časopisy pre martinských žiakov a pedagógov: Mladý záchranára Martinský Fľak, ktoré sú zamerané na prevenciu úrazovosti detí.
Bruno Horecký doteraz ilustroval dve desiatky kníh pre deti, satirikov, politikov, Bulharov, atlétov, lekárov, lekárnikov, humoristov, záchranárov, učiteľov a školákov. Viac ako desať rokov spolupracuje s publicistom a aforistom Julom Ondrejom, s ktorým spolu zostavili už deväť aforistických knižiek. Najnovšia z nich je o problémoch školstva na Slovensku – so satirickým názvom Škola prehrou.
Jeho mottom je: Smejme sa dnes, lebo zajtra bude neskoro!Pripravil: Milan Kupecký
Karikatúry: Bruno Horecký
::
Galéria humoru a satiry:
::

Ak chcete získať publikácie z našej edície,
ako aj exkluzívne informácie o našom portáli,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
PriestorNet – niečo navyše!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.